Systémová skladba
strešnej záhrady

Extenzívna

Najvyhľadávanejší variant zazelenania strechy.

Hrúbka systémového riešenia: 8-15 cm 
Hmotnosť skladby pri nasýtení vodou: 45-111kg/m2

Charakteristika systémového riešenia:

Klasické systémové riešenie pre rozsiahlu plochú strechu so sklonom až 5 stupňov, ktoré obsahuje optimálne usporiadanie vrstiev a účinné odvodnenie. Vegetačná vrstva je tvorená mnohými druhmi rozchodníkov SEDUM vo forme rohoží, odrezkov, alebo výhonkov. Toto riešenie nevyžaduje závlahu a veľkú starostlivosť. V kombinácii so záhradnou terasou sa núka naozaj efektívne riešenie.

Šikmá extenzívna

Vychutnajte si pohľad na svoju zelenú strechu aj zo zeme.

Hrúbka systémového riešenia: 10-15 cm
Hmotnosť skladby pri nasýtení vodou: 80-150 kg/m2

Charakteristika systémového riešenia:

Účinné riešenie pre rozsiahlu šikmú strechu so sklonom až 30 stupňov, ktoré obsahuje stabilizačný systém zabraňujúci skĺznutiu vrstiev. Výber systému závisí od podmienok budovy. Vegetačná vrstva je tvorená mnohými druhmi rozchodníkov SEDUM vo forme rohoží. Toto riešenie nevyžaduje závlahu a údržbu.

Ľahká extenzívna plochá strecha

Náročnejšia na prípravu, jednoduchá na údržbu

Hrúbka systémového riešenia: 9 cm
Hmotnosť skladby pri nasýtení vodou: 68 kg/m2

Charakteristika systémového riešenia:

Ľahké systémové riešenie pre rozsiahlu plochú strechu so sklonom až 5 stupňov, ktoré obsahuje optimálne usporiadanie vrstiev a účinné odvodnenie vo forme minerálnej rohože VRM. Vegetačná vrstva je tvorená mnohými druhmi rozchodníkov SEDUM vo forme rohoží. Toto riešenie nevyžaduje závlahu a veľkú starostlivosť. V kombinácii so záhradnou terasou sa núka naozaj efektívne riešenie.

Intenzívna

Ponúka široké možnosti využitia, či už oddych alebo pestovanie plodín.

Hrúbka systémového riešenia: 18-35 cm
Hmotnosť skladby pri nasýtení vodou: 245-500 kg/m2

Charakteristika systémového riešenia:

Viacvrstvové systémové riešenie pre intenzívnu plochú strechu so sklonom do 5 stupňov, ktoré obsahuje zosilnenú a účinnú drenáž. Tento druh vegetačnej strechy je určený pre použitie mnohých druhov vegetácie ako sú trávy, trvalky, kry a stromy, ktoré sú podporované zavlažovacím systémom. V kombinácii so záhradnou terasou sa núka naozaj efektívne riešenie pre vytvorenie zeleného priestoru.